W miejscowości Wicie  gmina Darłowo w powiecie sławieńskim w dniach od 28.07 do 10.08.2019 r. odbył się obóz strażacki MDP organizowany przez OSP Lgota.

W dniu 10.09.2019 r. o godz. 17:52 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na drodze wojewódzkiej nr 780 w Babicach . 

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono zderzenie ciągnika siodłowego wraz z naczepą oraz rowerzysty na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z DW780. Samochód ciężarowy przewoził 27 ton rzepaku. Przed przybyciem SIŚ JOP na miejscu zdarzenia obecny był ZRM, który stwierdził zgon mężczyzny.  Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie zabezpieczyli ciało mężczyzny przy użyciu parawanu. Na polecenie Policji ruch na DW780 został zablokowany do czasu przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia.

W akcji udział wzięły 1 zastęp PSP oraz 1 zastęp OSP. 

Informacja o wyścigu Tour de Pologne Amatorów, podczas którego odbędą sie Mistrzostwa Polski Straży Pożarnej, a puchar dla zwycięskiego zawodnika ufundowany jest przez Komendanta Głównego PSP.

KP PSP w Chrzanowie poleca  stronę internetową Serwisu Kąpieliskowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego