W związku z rozpoczynajacym się w okresie 27.01 - 09.02.2020 r. feriami zimowymi Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie, mając na względzie bezpieczeństwo uczestników zimowego  wypoczynku oraz możliwość edukacji społeczeństwa, zaprasza grupy zorganizowane do zwiedzania tutejszej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. W trakcie wizyty można będzie poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przybliżyć tajniki zawodu strażaka.

Zainteresowane grupy prosimy o kontakt z Zastępcą Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej– tel. 32 627 89 12

24 grudnia 2019 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Chrzanowie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne funkcjonariuszy KP PSP w Chrzanowie.

Informujemy, że pod adresem www.firefightersplus.eu dostępna jest platforma edukacyjna będąca rezultatem projektu "Straż pożarna jako podmiot modelowy integracji społecznej".

W dniu 10.09.2019 r. o godz. 17:52 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Chrzanowie odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na drodze wojewódzkiej nr 780 w Babicach . 

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono zderzenie ciągnika siodłowego wraz z naczepą oraz rowerzysty na skrzyżowaniu ul. Piastowskiej z DW780. Samochód ciężarowy przewoził 27 ton rzepaku. Przed przybyciem SIŚ JOP na miejscu zdarzenia obecny był ZRM, który stwierdził zgon mężczyzny.  Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie zabezpieczyli ciało mężczyzny przy użyciu parawanu. Na polecenie Policji ruch na DW780 został zablokowany do czasu przeprowadzenia oględzin miejsca zdarzenia.

W akcji udział wzięły 1 zastęp PSP oraz 1 zastęp OSP. 

20 października 2019 roku odbędzie się XVIII Pielgrzymka Strażaków Województwa małopolskiego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Msza święta rozpocznie się o godzinie 12.00 a przewodniczył jej będzie Metropolita Śląski Arcybiskup Wiktor Skworc. Serdecznie zapraszamy  do licznego udziału w tej uroczystości Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Rodzinami, Funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Emerytów i Rencistów PSP, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP, poczty sztandarowe.

KP PSP w Chrzanowie poleca  stronę internetową Serwisu Kąpieliskowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego