Od początku 2018 na terenie powiatu chrzanowskiego strażacy interweniowali już 205 razy podczas gaszenia pożarów traw na nieużytkach !

W dniu 11 kwietnia 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Chrzanowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

24 marca 2018 r. o godz. 10.00 do SKKP w Chrzanowie wpłynęło zgłoszenie od jednego z uczestników obozu harcerskiego znajdującego się w lesie Libiążu o zdarzeniu jakie miało miejsce na terenie obozowiska. Przez teren obozu przeszła silna wichura powalając drzewa i niszcząc obozowisko wskutek czego około 30 uczestników zostało poszkodowanych. Tak zaczęły się VIII Powiatowe Manewry Ratownicze im. st. ogn. S. Skrzydlewskiego, których organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie, Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie i Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.

29.03.2018 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy.

W dniu 7 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Chrzanowie odbyła się uroczysta narada podsumowująca działalność strażaków w 2017 roku.